歷屆主席

李慧琼

任期:2014.4.17 - 現在

曾鈺成

任期:1992.7.10 - 2003.12.2

馬力*

任期:2003.12.9 - 2007.8.8

譚耀宗

任期:2007.8.28 - 2014.4.17

*已故
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

訂閱資訊

 3582 1111     info@dab.org.hk

© 2020 by the DAB